Březen 2006

Hledání ztraceného času

28. března 2006 v 17:23 | Belbo |  redaktorem v Sacramento Times
Jednou při úklidu na mne spadl měsíčník Sacramentský Puls. Podíval jsem se: listopad 1997. Řekl jsem si: Bože to letí.

Služby města Sacramenta: Jakou cenu platíme za jejich neřízení?

28. března 2006 v 17:20 | Belbo |  redaktorem v Sacramento Times
Služby města Sacramenta (SMS) - původně Technické služby - mají necelých čtyřicet zaměstnanců. Sváží ve městě a jeho okolí odpad, pečují o městskou zeleň a v zimě uklízí sníh.

Ostuda celé fakulty

23. března 2006 v 9:12 | Belbo |  Všední den
Ach jo, za dve hodiny musim bejt v Karolinu a budu magořit v taláru a pak budu muset říct asi 20x gratuluju a usmívat se jako pablb. Posledně jsem tam přišel a prorektor na mně mrkl ááá kolego, vy pudete v první řadě (můj mladouckej ksichtík?).

Neděle

19. března 2006 v 21:03
Čím dál tím víc o tom všem pozemském životě přemýšlím, zjišťuji že .., mám len jednu z cest´. Dnes jsem se pokoušel běhat, pro posměšné pohledy okolojdoucích stínů mám jen jednu slovo: Merde!:-)

Victor Kugler. Muž ze Sacramenta, který ukrýval Anne Frankovou

9. března 2006 v 12:29 | Diotalevi a Belbo |  Lidé ze Sacramenta
Kapitola: Zatčení
Přes dvojité dveře jsou slyšet hlasy. Muž z SS a další tři jeho kolegové překvapili Viktora Kuglera u jeho stolu. "Komu patří tato budova?" zeptal se muž v uniformě německy. Kugler, který vyrůstal v Rakousko-Uhersku, odpovídá perfektní němčinou: "Panu Pironovi, máme jej pronajatý".

Mapa bláznů

8. března 2006 v 9:16 | Belbo
Každá červená tečka, to je jeden člověk, který v tomto okamžiku hraje šachy na www.playchess.com. Všimněte si prosím zejména dvou teček na Antarktidě. Člověk tam pošle lidi do extrémních podmínek něco zkoumat, něco měřit a oni?? Oni si tam hrajou šachy!

Pondělí

6. března 2006 v 20:46 | B
Asi budu nemocnej. A to mám jet na víkend do Mnichova.
Budu tám hrát šachy za: jeden šachovej klub. Znám to tam dobře, neb sem tam pracoval dva měsíce ve fabrice tejto firmy a dělal sem, že docházím do tadytoho ústavu
Ale to už je tak strašně dávno. Vlastně to nikdy nebylo. Víte proč nelze do minulosti cestovat? Protože tam nic není. Jsou jen naše vzpomínky.
Přes tejden budu poslouchat v Bontonu v Praze Johnyho Cashe na těch stojanech, co tam maj a nebudu kouřit (tento programový bod mi ubere nejvíce energie)

Toulky opuštěnou blogařskou krajinou

5. března 2006 v 18:42 | Belbo
Nejdřív jsem narazil na http://www.darknessembraced.bloguje.cz/. Pak na http://blog.lide.cz/dankruml. Pak na http://kretka.bloguje.cz/ Bylo to čím dál lepší. Pak na http://andilek666.bloguje.cz/197958_item.php a dnes jsem si přečetl http://www.pooh.cz/makozskablog/a.asp?a=2012590 A cejtil sem, že se na mně něco podívalo. Světlo miliónů blogařských očí.
Tolik životů, skutečností a tuh a postelí a bytů a telefonních čísel. Budu číst a všechny přečtu, protože všechny toho jsou hodny. Nikdy jich nepřečtu dost a tak, jak by si zasloužily. Každý blog si zaslouží číst tisíckrát.
Mezi řádky.

Vítězná ulice? Neopodstatněné nadšení.

5. března 2006 v 18:27 | Belbo |  redaktorem v Sacramento Times
V Sacramentu vznikly dvě nové ulice. Naši zastupitelé se přiklonili k návrhu komise pro pojmenovávání ulic (pánové Bartoš, Lelek a Lustyk) a pojmenovali je Sluneční vrch a Kolmá. První jméno nepostrádá jistou poetiku - přejme budoucím obyvatelům této ulice, ať se v ní cítí alespoň tak dobře jako Neználek ve slunečním městě. Proti Kolmé ulici neuspěl protinávrh (Baunatalská ulice, Lukáš Teplý, ED), kterým chtěl dotyčný zastupitel oplatit našemu partnerskému městu v Hesensku jeho Sacramento Platz.

Největší člověk ze Sacramenta II

5. března 2006 v 18:24 | Belbo |  Lidé ze Sacramenta
8. Kryštof z Gendorfu (1497-1563) aneb Zakladatel ocelového města
Kryštof se narodil na hradě Greifenburgu v západních Korutanech nedaleko vesnice Gendorf, od které se odvozuje jeho rod. Jeho otec to zatím dotáhl někam do nižší rakouské šlechty a nechtěl své lopotně nabyté panství dělit. Neprvorozený Kryštof již v raném věku proto odchází z domova a ještě jako mladík se rychle zorientuje v hornictví a hutnictví. Cílevědomý Gendorf se brzy dostává do blízkosti krále Ludvíka Jagellonského a později Ferdinanda I. V roce 1530 je jmenován Nejvyšším horním hejtmanem Království českého.

Největší člověk ze Sacramenta

5. března 2006 v 18:22 | Belbo |  Lidé ze Sacramenta
1. Theodosius Freybrich (?-?) aneb Statečné srdce
Oproti katolickému Trutnovu je Sacramento - stejně jako vesnice v přilehlých údolích - pevnou baštou protestantů. Jičínští jezuité nalézají roku 1636 na své misijní cestě do hor ve městě všehovšudy čtyři 'pravověrné'. Katolická morzinská vrchnost si až do konce války netroufá v této věci nic podniknout - Švédi jsou se Sasy ještě proklatě blízko.

Belbův poetický koutek II

5. března 2006 v 18:15 | Belbo |  Belbovy poetické koutky
Před svým poetickým koutkem má Belbo poštovní schránku. Je docela obyčejná, na rozdíl od té modré Jiřího Wolkera na rohu ulice. Každý den je Belbo zvědavý a chodí se podívat, jestli mu někdo nenapsal. Zatím mu nikdo nenapsal. Až dnes! Paní Jana Bucharová napsala Belbovi, že báseň Příliš čistý sníh má autora a ne nějakého ledasjakého, je jím Jan Skácel. Belbo je rád, že tu je stále několik jeho kolegyň a kolegů, kteří se o své koutky láskyplně starají a chodí si do nich odpočinout. Přesto je koutků čím dál tím míň. Belbo si myslí, že dříve měl každý člověk svůj poetický koutek, ale mnoho lidí si ho časem nechalo zarůst kopřivama anebo si do něj narovnali harampádí, zamknuli ho a dočista na něj zapomněli a to je trochu škoda.

Belbův poetický koutek

5. března 2006 v 18:11 | Belbo |  Belbovy poetické koutky
Vítejte v mém poetickém koutku. Je to už dávno, co jsem v prachu a rzi staré půdy narazil na tuto roztodivnou a smutnou báseň. Dlouho jsem bez úspěchu pátral po jejím autorovi.