Pan A, pan B a jejich tajemná milenka X

17. září 2007 v 22:57 | B |  Všední den
Září, 2007 let po narození našeho pána Ježíše Krista trávím přípravou na jednu zkoušku ve škole. V mém případě a v případě oboru, který studuji (ofloxologie) se jedná o to - podobně jako v pořadu "Chcete být milionářem?" - připravit si ke každé otázce odpověď, o které si tazatel myslí, že je pravdivá. Doposud je vše velmi banální a prosté.

Ofloxologie si po nějaké době stagnace usmyslela, že je vlastně zvláštní odrůda fyziky a že nejpohodlnější a nejpřehlednější bude, když bude na člověka hledět jako na stroj nebo automat, který funguje na principu "Když A, tak B", popř. složitěji: Když A, tak B, protože X". Myslim, že na to kápla, od té doby se granty, tituly, sekretářky a tisíce věděnídychtivých studentek a studentů zdárně rozhojňují.
Jistě nebudete příliš překvapeni, když vám povim, že zatímco "A" i "B" zná každej blbec, "X" znají jen docenti a profesoři. "X" je trochu tajemné a někdy se z pohledu laika zdá trochu neuchopitelné (přiznám se: i mne se do jistého okamžiku tak zdálo)
Uvedu malý příklad:
I. krok: "Jestli Marx" (A) "tak třídní boj" (B)
II. krok Jestli "(Marx) třídní boj" (A), tak "Max Weber" (B)
Jistě, II. krok se laikovi může zdát nesrozumitelný, neřku-li fantastický. Přinejmenším do té doby, než vycítí latentní přítomnost X, v našem případě "oba, Marx i Weber, byli konfliktní myslitelé" (profesor XY)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 radix radix | 18. září 2007 v 18:55 | Reagovat

Existuje tzv. model MDL 1550 neboli Mouchy Dráha Letová - a tím se vše řídí, i když málokdo tomu rozumí :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama