Květen 2010

Čas šeříku

17. května 2010 v 11:52 | BB |  Všední den
Důchodkyně jej žmoulají v ruce v tramvaji a tiše se usmívají. Otce od rodin odvádí od všedních starostí, když večer vynášejí koš (Musí si dát cigaretu, aby se uklidnili). Romantikům zakryje obzor mořská pěna dětských let a přání. Šeřík, Lilac či Flieder - slovo, kolem kterého se soustředí láska.

Za Janem Balabánem

12. května 2010 v 17:12 | BB |  Všední den
"Pracujete-li v médiích, musíte toho hodně přečíst. Většinou se k tomu, co přečtete, chováte cynicky. Ale někdy vám přijdou pod oči střípky, u kterých se zastavíte a hlavou Vám bezdečně začnou putovat lidé a zvířata, jejich pohnuté osudy, bolest a vůle k životu. Trvá to ale jen chvilku, víte, že už je nemůžete vytrhnout ze spárů zapomnění. Škoda, že umřel Jan Balabán, ten by to dokázal..

"Lekáreň v kladenskom Tescu bola podľa polície vyhľadávaným miestom narkomanov najmenej rok. Podľa svedkov si tam jazdili pre lieky nielen ľudia z Kladna, ale aj z Prahy a okolia. Pôvodne boli stíhané dve lekárničky, jedna ale medzitým zomrela."
(?)

"Rozsáhlý požár pole způsobil na Opavsku pták, kterému se nepodařilo usadit na sloupu vysokého napětí. Dosedl na něj totiž tak nešikovně, že svým tělem vyzkratoval elektrické dráty a začal hořet. Tělo, které bylo v plamenech, následně dopadlo na okraj pole a zapálilo ho. Kvůli silnému větru, který plameny rozfoukal, shořelo asi 15 hektarů obilí. Škoda byla odhadnuta na 370 tisíc korun." (Ústecký deník 30.12.2008)