Říjen 2010

Marathon v Mnichově aneb "Dust in the wind"

11. října 2010 v 17:22 | BB |  Všední den
Asi před rokem a půl jsem začal sporadicky běhat. Už ani nevím, kdy sem si začal pohrávat s myšlenkou na těch 42 195 metrů, asi někdy na jaře. Na Mnichov padla volba nějak přirozeně, rok jsem tam studoval, jezdím tam několikrát za sezónu hrát šachy za klub Tarrasch Mnichov a mám tam několik kamarádů, u kterých lze i přespat.
A tak jsem v pátek nastoupil s Kubou do rychlíku Albert Einstein. Ve Furth im Waldu (malebné městečko s hradem a středověkkým centrem, stojí za zhlédnutí) jsem mu z vlaku ukázal vteřinovou ručičku na hodinách a ilustroval tím mou "sudetskou" teorii, podle níž by se náš "stát" měl stát hrdou 16. spolkovou zemí Bundesrepublik Deutschland. Narozdíl od Huberta Gordona Schauera si už totiž nekladu otázky, ale rovnou na ně po zkušenosti s tím, co jsme jako Češi předvedli v rozmezí let řekněme 1938 až 2010, odpovídám.
Ale zpět k našemu tématu :-) V sobotu jsme se chtěli podívat na Alpy z věže Elisabethkirche, ale byl bohužel podzimní opar.

M5
A takto to lze opravdu vidět bez oparu, zleva do prava: radnice na Marienplatzu, Ludwigskirche, žlutý kostel na Odeonsplatzu, Elisabethkirche, vepředu vítězná brána, vzadu německé Alpy, např. Garmisch Patenkirchen apod.